Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Podsumowanie 2022 - platformy zdalnego nauczania

Podsumowanie 2022 - platformy zdalnego nauczania

W roku 2022 na platformie Pegaz odnotowano 6141 aktywnych kursów przy średniej dziennej liczbie użytkowników na poziomie 5430 osób (uwzględniając weekendy i święta).

Podsumowanie 2022

Platformy zdalnego nauczania

W roku 2022 na platformie Pegaz odnotowano 6141 aktywnych kursów przy średniej dziennej liczbie użytkowników na poziomie 5430 osób (uwzględniając weekendy i święta).  

Na platformie Pegaz-Egzaminy w sesji zimowej i letniej przeprowadzonych zostało 1213 testów egzaminacyjnych/zaliczeniowych, a łączna liczba podejść testowych wyniosła 43015.

 

Wsparcie nauczycieli akademickich

W 2022 roku niesłabnącym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia CZN, w których podczas 25. edycji wzięły udział 274 osoby. Najbardziej popularne okazały się szkolenia na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym z tworzenia testów oraz interaktywnych treści edukacyjnych. Podobnie jak w roku 2021 pracownicy CZN zapewniali wsparcie dla nauczycieli akademickich za pośrednictwem telefonicznego i mailowego helpdesku (pn-pt) oraz podczas weekendowych dyżurów w trakcie sesji egzaminacyjnych. Dzięki doświadczeniu zdobytemu w trakcie licznych produkcji i transmisji wideo dotychczasową działalność CZN poszerzyło o doradztwo sprzętowe świadczone dla Wydziałów. 

 

Wdrożenia nowych rozwiązań

Członkostwo w międzynarodowych organizacjach: Education Innovation Working Group (w ramach uniwersytetów Grupy Coimbra), International Council for Open and Distance Education oraz Moodle Users Association  pozwoliły śledzić światowe trendy w e-nauczaniu, a następnie wdrażać nowe rozwiązania w ramach Uniwersytetu. Do najważniejszych wdrożeń można zaliczyć:
1) aktualizację platformy Pegaz do wersji Moodle 4, co w istotny sposób uprościło interfejs użytkownika oraz wprowadziło nowe istotne funkcjonalności jak wersjonowanie pytań testowych,
2) wdrożenie funkcjonalności Testów Offline pozwalającej automatycznie generować i sprawdzać papierowe testy za pomocą platformy Pegaz,
3) wdrożenie rozwiązania Pexip w Dużej Auli w Kompleksie Nauk Biologicznych i w Sali Konferencyjnej (Portretowej) w Auditorium Maximum, co dało możliwość łączenia się sal konferencyjnych ze spotkaniami w MS Teams.

 

Transmisje na żywo i produkcja wideo

Rozwój specjalistycznych kompetencji pracowników CZN w zakresie technik studyjnych, uzyskanie uprawnień pilota drona oraz rozbudowa zaplecza sprzętowego dały nowe możliwości w zakresie transmisji i produkcji wideo.

Polecamy również
Elearning - podsumowanie 2023 roku

Elearning - podsumowanie 2023 roku

Kurs e-learningowy pt. Jak skutecznie uczyć osoby starsze obsługi nowych technologii?

Kurs e-learningowy pt. Jak skutecznie uczyć osoby starsze obsługi nowych technologii?

Przewodnik 'Grafika edukacyjna'

Przewodnik 'Grafika edukacyjna'

Warsztaty w ramach projektu Doskonały Uniwersytet

Warsztaty w ramach projektu Doskonały Uniwersytet